O nás

Podnikatelský inkubátor ČVUT InQbay je součástí Odboru pro řízení projektů a transfer technologií (OŘPTT) Rektorátu ČVUT. Služby v oblasti podnikatelských aktivit nabízíme začínajícím podnikatelům, kteří mají jasný cíl, inovativní nápad nebo projekt. Pomáháme průkopníkům nových řešení, postupů a technologií k úspěchu.

Inkubátor ČVUT InQbay je otevřen pro studenty, výzkumníky a absolventy ČVUT, ale i všem perspektivním podnikatelským subjektům. Podporujeme transfer technologií a komercializaci výstupů inovativních projektů, nabízíme moderní transferové a co-workingové prostředí s odpovídajícím zázemím a technickým vybavením.

Naše cíle jsou:

 • vzdělávat, motivovat a inspirovat novou generaci inovátorů a podnikatelských lídrů
 • podporovat začínající firmy prostřednictvím sítě mentorů a odborných poradců
 • propojovat teorii s praxí a podporovat rostoucí komunitu podnikatelů na akademické půdě
 • zprostředkovat znalosti, zkušenosti a osvědčené postupy úspěšných absolventů ČVUT dalším studentům a výzkumníkům se zájmem o podnikání.

Co nabízíme start-up firmám:

 • výhodný podnájem atraktivních co-workingových prostor
 • propojování s výzkumným a vývojovým prostředím na akademické půdě
 • internet, kancelářské služby a zasedací místnosti
 • poradenství, přenos poznatků a zkušeností poskytovaných předními odborníky
 • pravidelná setkání, školení a workshopy

Feugiat Curces Senior Manager

Vivamus nec massa quis ligula pulvinar sodales. Donec sit amet placerat ipsum. Sed consequat, est in consectetur dapibus, turpis ligula vehicula sapien.

Norman Ridus Art Director

Sed lorem nibh, feugiat vel laoreet a, pharetra sit amet sem. Sed sagittis purus sit amet hendrerit gravida. Aliquam vitae velit justo. Cras convallis sollicitudin nunc.

Kelly Clarkson Designer

Donec sit amet placerat ipsum. Cras convallis sollicitudin nunc, quis convallis quam laoreet ac. Nam congue ex sit amet elit placerat, eget tincidunt velit hendrerit.

Teodor Borow Designer

Aliquam vitae velit justo. Cras convallis sollicitudin nunc, quis convallis quam laoreet ac. Nam congue ex sit amet elit placerat, eget tincidunt velit hendrerit.

Služby

Osvědčenými postupy podporujeme komunitu aktivních podnikatelů nejen na akademické půdě, novou generaci talentovaných studentů, vývojářů a výzkumníků s podnikatelským duchem, ambicemi a odhodláním realizovat vlastní inovativní projekty.

Služby poskytované inkubátorem ČVUT představují atraktivní mix založený na komplexní a systematické podpoře začínajících firem, napojením na domácí i zahraniční partnerské inkubátory, specialisty a investory.

Nabízíme unikátní strukturu služeb:

 • vybíráme nejlepší inovativní projekty na akademické půdě ČVUT napříč fakultami a součástmi, ale i v rámci veřejné start-up scény v Praze a okolí
 • výměnou za poskytované služby nepožadujeme kapitál ani obchodní podíly ve firmách
 • zvětšujeme síť vysoce kvalifikovaných podnikatelů a mentorů
 • využíváme potenciál a zdroje jedné z nejvýznamějších technických univerzit ve střední Evropě
 • jsme napojeni na mezinárodní sítě inkubátorů a projektů na podporu podnikatelského prostředí

Od úspěšných start-up týmů očekáváme:

 • vysoké pracovní nasazení a výsledky v průběhu celého inkubačního cyklu
 • zapojení do aktivit, které probíhají v našem co-workingovém prostoru
 • využívání služeb mentoringu, které jsou v rámci programu k dispozici
 • účast na pravidelných seminářích a společných akcích

Upozornění

Výběr firem do inkubátoru probíhá dvakrát ročně – na jaře a na podzim.

Výzkum

Příliš žloťoučký kůň úpěl ďábelské ódy ontrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance.

Usability

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance.

Design

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum is that it has a more-or-less normal distribution of letters, as opposed to using 'Content here, content here', making it look like readable English. Many desktop publishing packages and web page editors now use Lorem Ipsum as their default model text, and a search for 'lorem ipsum' will uncover many web sites still in their infancy. Various versions have evolved over the years, sometimes by accident, sometimes on purpose (injected humour and the like).

Smart

"But I must explain to you how all this mistaken idea of denouncing pleasure and praising pain was born and I will give you a complete account of the system, and expound the actual teachings of the great explorer of the truth, the master-builder of human happiness. No one rejects, dislikes, or avoids pleasure itself, because it is pleasure, but because those who do not know how to pursue pleasure rationally encounter consequences that are extremely painful.

Média

ČVUT poskytne podporu, kontakty, zkušenosti a zázemí inovátorům s dobrými nápady

 

ČVUT se společně s dvanácti zahraničními partnery stalo součástí evropského projektu DA-SPACE, který nabídne podmínky k realizaci nápadů a inovací nadějným inovátorům.

Cílem projektu DA-SPACE (Open Innovation to Raise Entrepreneurship Skills and Public Private Partnership in Danube Region) Interreg Danube Transnational Programme je vytvoření otevřených inovačních laboratoří na podporu mladých inovátorů a jejich nápadů v regionu Podunají.

Ve dnech 16. a 17. března 2017 hostilo ČVUT v Praze první setkání mezinárodního týmu partnerů projektu DA-SPACE, které vyvrcholilo páteční konferencí v Národní technické knihovně s 87 účastníky. Největší ohlas měla panelová diskuze na téma podpora talentů a jejich cesta k úspěchu, ve které pod profesionálním vedením zkušené moderátorky České televize sdílely své zkušenosti 2 start-upové firmy inkubátoru InQbay – AdvaMat a Mob-Bars, specialistka na rozvoj talentů Jana Chvalkovská, podnikatelský investor Václav Sušeň a manažerka inovačních programů Simona Pede.

Své inovativní produkty, originální, vyhřívané, venkovní stolky, představila účastníkům konference společnost Galavito, která úspěšně prošla inkubátorem ČVUT.

V otevřeném experimentálním prostoru, který bude vytvořen v inkubátoru ČVUT InQbay, naleznou podporu vybraní inovátoři, kteří se pod vedením odborníků z průmyslu, mentorů a oborových specialistů zaměří na přeměnu nápadů ve skutečné inovace. Součástí tohoto procesu bude např. testování obchodního modelu, vzdělávání a individuální trénink.

Sestřih prvním a druhým dnem kick-offu a konference:

 

www.interreg-danube.eu/da-space

Project co-funded by European Union funds (ERDF, IPA)

ČVUT představilo dne 10. 10. 2016 podnikatelský inkubátor InQbay určený především studentům techniky

Dne 10. 10. 2016 měli studenti a zaměstnanci ČVUT možnost dozvědět se vše o službách a výhodách podnikatelského inkubátoru ČVUT InQbay. Ve stanu před budovou NTK byl pro ně navíc připraven kvíz, který jim zábavnou formou zprostředkoval fungování inkubátoru. Na odpoledním workshopu inkubátor InQbay představil svou vizi a příběh úspěšné start-upové společnosti.

Inkubátor InQbay nabízí podporu začínajícím podnikatelům s jasnou vizí, inovativními nápady a projekty, kterým však často chybí podnikatelské dovednosti. Studenti mohou využívat moderní co-workingové a networkingové kanceláře přímo v centru Prahy v Opletalově ulici č. 22. Inkubátor InQbay pomáhá nejen studentům rozvíjet jejich podnikatelské záměry, produkty či řešení formou předávání znalostí a zkušeností a zprostředkováním pracovních kontaktů. Inkubátor InQbay buduje síť zkušených mentorů, kteří formou konzultací a přednášek provedou studenty nelehkými začátky jejich podnikatelských aktivit.

Pro všechny studenty a začínající podnikatele byla dne 10. 10. spuštěna výzva k podávání přihlášek do inkubátoru. Přihlášku si mohou stáhnout na webových stránkách inkubátoru www.inqbay.cz a zaslat emailem do 31. 10. 2016.

Tisková zpráva ze dne 6. 10. 2016

Podnikatelský inkubátor ČVUT InQbay podpoří studenty a inovátory v začátcích podnikání.
Celý text tiskové zprávy naleznete zde.

Leták InQbay

Akce

Partneři

Vytváříme společenství podnikatelů nejen z ČVUT, ale i podnikatelského sektoru. Opíráme se o síť mentorů, partnerů a profesionálů z výzkumné a podnikatelské sféry, kteří pomáhají začínajícím podnikatelům v počáteční fázi jejich podnikatelského úsilí. Podporujeme novou generaci inovátorů, úspěšných manažerů a obchodníků. Nápad je dobrý začátek, ale k úspěchu vede dlouhá cesta lemovaná množstvím práce, úsilí i překážek. V praxi se prosadí jen ti nejlepší z nejlepších.

Kontakt

Ivo Stanček

Vedoucí inkubátoru

ivo.stancek@cvut.cz

Lucie Keberlová

Recepce

lucie.keberlova@cvut.cz

Inkubátor ČVUT InQbay

Adresa:

Opletalova 929/22 (2. patro)
Praha 1
110 00
Tel. +420 224 359 730

Provozní doba

Po – Pá 8:00 – 17:00